Imieniny: Aleksy, Benedykt, Eulalia, Julian, Laurenty, ...

Lista wydarzeń

Polecane newsy
Fotografie Wojciecha Libery
Grafika
Towarzystwo Przyjaciół LO im. Filomatów Chojnickich zaprasza w czwartek 28...
Zrób ciekawe zdjęcie i wygraj bilety
Grafika
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza wszystkich miłośników fotografii do...
Chojnice (województwo pomorskie, powiat chojnicki) - miasto leży w zachodniej części Borów Tucholskich - na południu Kaszub.
Liczba mieszkańców - około 40 tysięcy.
Burmistrzem miasta od 1998 roku jest Arseniusz Finster.

Ciekawe zabytki to Bazylika Mniejsza, Brama Człuchowska, Ratusz. W Chojnicach znajduje się basen, stadion miejski, kręgielnia i kino.

Na spacer warto wybrać się na Stary Rynek oraz do Parku 1000-lecia.

W pobliżu miasta znajdują się piękne lasy i jeziora (największe: Jezioro Charzykowskie). Jest wiele znanych miejscowości turystycznych (Charzykowy, Swornegacie). W okolicy Chojnic przepływa rzeka Brda.

Od 1995 roku w Chojnicach organizowana jest w Fosie Miejskiej: Noc Poetów.

Kod pocztowy: 89-600

Tablice rejestracyjne: GCH


Zasłużyli na Krzyże Drukuj Email
Wpisany przez chojnice.pl / fot. Wikipedia  |  12.02.16
W poniedziałek (25-10-2010 r.) w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbędą się Regionalne Obchody 20 – lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce.

Z tej też okazji na wniosek Starosty Chojnickiego Stanisława Skaji, za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego, zostaną przyznane Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi nadawane przez Prezydenta RP.

Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom.
 
Nagrodzone osoby:

- Jerzy Megger – czołowy działacz społeczny, kulturalny, obecnie Radny Powiatu Chojnickiego - Złoty Krzyż Zasługi

- Jan Gadzała – wieloletni działacz społeczny, obecnie Radny Powiatu Chojnickiego - Srebrny Krzyż Zasługi

- Barbara Kłodzińska – aktywna działaczka społeczna i charytatywna, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach - Brązowy Krzyż Zasługi

- Kazimierz Wycinka – czynny działacz zarówno w sprawach społecznych jak i w życiu naukowo – technicznym, specjalista z dziedziny geodezji, dyrektor Wydziału Geodezji i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Chojnicach - Brązowy Krzyż Zasługi.


Srebrny Krzyż dla Arseniusza Finstera

Na tej samej uroczystości Srebrnym Krzyżem zostanie odznaczony Arseniusz Finster - burmistrz Chojnic.Krzyż Zasługi

odznaczenie Ustanowiony w 1923 r. nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest wyjątkowo.

Dzieli się na trzy stopnie:

I stopień Złoty Krzyż Zasługi,
II stopień Srebrny Krzyż Zasługi,
III stopień Brązowy Krzyż Zasługi.

/źródło: prezydent.pl/

Reklama
Strona chojnice.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji funkcjonowania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.
Chojnice w katalogu Gwiazdor