Imieniny: Adrian, Adrianna, Arkadiusz, Arkady, Eugeniusz, ...

Polecane newsy
Zaborski Park Krajobrazowy kończy 25 lat
Grafika
28 lutego br. mija 25 lat od utworzenia Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Park...
Wystawa "GDAŃSK PRESS PHOTO 2014"
Grafika
Chojnicki Dom Kultury zaprasza w piątek 27 lutego o godz. 18:00 do Centrum...
Chojnice (województwo pomorskie, powiat chojnicki) - miasto leży w zachodniej części Borów Tucholskich - na południu Kaszub.
Liczba mieszkańców - około 40 tysięcy.
Burmistrzem miasta od 1998 roku jest Arseniusz Finster.

Ciekawe zabytki to Bazylika Mniejsza, Brama Człuchowska, Ratusz. W Chojnicach znajduje się basen, stadion miejski, kręgielnia i kino.

Na spacer warto wybrać się na Stary Rynek oraz do Parku 1000-lecia.

W pobliżu miasta znajdują się piękne lasy i jeziora (największe: Jezioro Charzykowskie). Jest wiele znanych miejscowości turystycznych (Charzykowy, Swornegacie). W okolicy Chojnic przepływa rzeka Brda.

Od 1995 roku w Chojnicach organizowana jest w Fosie Miejskiej: Noc Poetów.

Kod pocztowy: 89-600

Tablice rejestracyjne: GCH


Zasłużyli na Krzyże Drukuj Email
Wpisany przez chojnice.pl / fot. Wikipedia  |  04.03.15
W poniedziałek (25-10-2010 r.) w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbędą się Regionalne Obchody 20 – lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce.

Z tej też okazji na wniosek Starosty Chojnickiego Stanisława Skaji, za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego, zostaną przyznane Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi nadawane przez Prezydenta RP.

Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom.
 
Nagrodzone osoby:

- Jerzy Megger – czołowy działacz społeczny, kulturalny, obecnie Radny Powiatu Chojnickiego - Złoty Krzyż Zasługi

- Jan Gadzała – wieloletni działacz społeczny, obecnie Radny Powiatu Chojnickiego - Srebrny Krzyż Zasługi

- Barbara Kłodzińska – aktywna działaczka społeczna i charytatywna, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach - Brązowy Krzyż Zasługi

- Kazimierz Wycinka – czynny działacz zarówno w sprawach społecznych jak i w życiu naukowo – technicznym, specjalista z dziedziny geodezji, dyrektor Wydziału Geodezji i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Chojnicach - Brązowy Krzyż Zasługi.


Srebrny Krzyż dla Arseniusza Finstera

Na tej samej uroczystości Srebrnym Krzyżem zostanie odznaczony Arseniusz Finster - burmistrz Chojnic.Krzyż Zasługi

odznaczenie Ustanowiony w 1923 r. nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest wyjątkowo.

Dzieli się na trzy stopnie:

I stopień Złoty Krzyż Zasługi,
II stopień Srebrny Krzyż Zasługi,
III stopień Brązowy Krzyż Zasługi.

/źródło: prezydent.pl/


Zobacz również

- Ławki Parkowe

- Pensjonat Tuchola

Reklama
Strona chojnice.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji funkcjonowania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.
Chojnice w katalogu Gwiazdor