Imieniny: Apolonia, Bernard, Cyryl, Eryk, Eryka, ...

Lista wydarzeń

Polecane newsy
Fotografie Wojciecha Libery
Grafika
Towarzystwo Przyjaciół LO im. Filomatów Chojnickich zaprasza w czwartek 28...
Zrób ciekawe zdjęcie i wygraj bilety
Grafika
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza wszystkich miłośników fotografii do...
Chojnice (województwo pomorskie, powiat chojnicki) - miasto leży w zachodniej części Borów Tucholskich - na południu Kaszub.
Liczba mieszkańców - około 40 tysięcy.
Burmistrzem miasta od 1998 roku jest Arseniusz Finster.

Ciekawe zabytki to Bazylika Mniejsza, Brama Człuchowska, Ratusz. W Chojnicach znajduje się basen, stadion miejski, kręgielnia i kino.

Na spacer warto wybrać się na Stary Rynek oraz do Parku 1000-lecia.

W pobliżu miasta znajdują się piękne lasy i jeziora (największe: Jezioro Charzykowskie). Jest wiele znanych miejscowości turystycznych (Charzykowy, Swornegacie). W okolicy Chojnic przepływa rzeka Brda.

Od 1995 roku w Chojnicach organizowana jest w Fosie Miejskiej: Noc Poetów.

Kod pocztowy: 89-600

Tablice rejestracyjne: GCH


Na nudę ... TERAZ JA Email
09.02.16
Mariusz Paluch - prezes Centrum Park Chojnice - znalazł sposób na dyskusję w mieście dotyczącą braku ciekawych wydarzeń.

- nowy pomysł zrodził się dzięki dyskusji w mieście, że nic to się w Chojnicach nie dzieje, żę Guzelak [prezes Promocji Regionu Chojnic] mało robi - informuje Mariusz Paluch o nowej inicjatywie ekipy Parku Wodnego.


Posłuchaj informacji o konkursie TERAZ JA:


Już teraz wiadomo, że jest o co walczyć - główna nagroda to dwuosobowa wycieczka zagraniczna. Dla publiczności nagrodą - niespodzianką ma być koncert na koniec imprezy. (zobacz harmonogram konkursu)

Co dalej z Promocją Regionu Chojnic?
Przy okazji organizacji kolejnej dużej imprezy przez "drużynę" Mariusza Palucha kolejny raz nasuwa się pytanie: po co nam Promocja Regionu Chojnic? Może warto jednak zastanowić się nad wcieleniem tej maleńkiej jednostki do Centrum Park Chojnice? Tylko czy zadawanie kolejnych pytań ma sens ... ?

Zakończenia współpracy z PRCh chcą powiatowi radni Wyborczego Forum Samorządowego. Chojnickie starostwo dokłada do spółki ok. 100 000 zł. rocznie. Takimi dodatkowymi środkami zapewne nie pogardziłby prezes Paluch - jednak radni najchętniej zatrudniliby kogoś w starostwie.

Wielkich zmian w "promocji" zapewne nie będzie - zatem cierpliwie czekajmy na odkrycie chojnickich talentów.

aktualizacja: 6.11.2009

Jak poinformował nas Mariusz Paluch talenty wraz z nim będzie odkrywał jako prowadzący Roman Guzelak. Również Prezes Promocji Regionu Chojnic jest zainteresowany udziałem w dyskusji o miejskich wydarzeniach. Tak więc konkurs TERAZ JA ma odkryć nie tylko lokalne talenty - ma również sprawdzić aktywność największych malkontentów i maruderów.

Reklama
Strona chojnice.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji funkcjonowania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.
Chojnice w katalogu Gwiazdor