Imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław ...

Lista wydarzeń

Polecane newsy
Fotografie Wojciecha Libery
Grafika
Towarzystwo Przyjaciół LO im. Filomatów Chojnickich zaprasza w czwartek 28...
Zrób ciekawe zdjęcie i wygraj bilety
Grafika
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza wszystkich miłośników fotografii do...
Chojnice (województwo pomorskie, powiat chojnicki) - miasto leży w zachodniej części Borów Tucholskich - na południu Kaszub.
Liczba mieszkańców - około 40 tysięcy.
Burmistrzem miasta od 1998 roku jest Arseniusz Finster.

Ciekawe zabytki to Bazylika Mniejsza, Brama Człuchowska, Ratusz. W Chojnicach znajduje się basen, stadion miejski, kręgielnia i kino.

Na spacer warto wybrać się na Stary Rynek oraz do Parku 1000-lecia.

W pobliżu miasta znajdują się piękne lasy i jeziora (największe: Jezioro Charzykowskie). Jest wiele znanych miejscowości turystycznych (Charzykowy, Swornegacie). W okolicy Chojnic przepływa rzeka Brda.

Od 1995 roku w Chojnicach organizowana jest w Fosie Miejskiej: Noc Poetów.

Kod pocztowy: 89-600

Tablice rejestracyjne: GCH


Wypadek ze skutkiem śmiertelnym Drukuj Email
Wpisany przez KPP CHOJNICE  |  07.02.16
Chojniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę przed północą na nieczynnym lotnisku w okolicach Konarzyn. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł pasażer osobowego audi, natomiast kierowca z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala.

W sobotę około godziny 23.50 na byłym lotnisku w okolicach Konarzyn doszło do wypadku drogowego. Na miejsce natychmiast pojechały służby ratownicze oraz policjanci ruchu drogowego, śledczy i technik kryminalistyki. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letni kierowca audi jadąc pasem startowym najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Samochód wypadł z drogi, a następnie wielokrotnie dachował. Na miejscu zginął pasażer - 22-letni mieszkaniec gminy Przechlewo. 23-latek z gminy Przechlewo, który kierował samochodem, doznał ogólnych potłuczeń i został przewieziony do szpitala. Od mężczyzny pobrano krew do badań.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.,

 

/KPP Chojnice/

 

 

Reklama
Strona chojnice.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji funkcjonowania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.
Chojnice w katalogu Gwiazdor