Imieniny: Elwira, Gabriel, Jacek, Jacenty, Scholastyka, ...

Lista wydarzeń

Polecane newsy
Fotografie Wojciecha Libery
Grafika
Towarzystwo Przyjaciół LO im. Filomatów Chojnickich zaprasza w czwartek 28...
Zrób ciekawe zdjęcie i wygraj bilety
Grafika
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza wszystkich miłośników fotografii do...
Chojnice (województwo pomorskie, powiat chojnicki) - miasto leży w zachodniej części Borów Tucholskich - na południu Kaszub.
Liczba mieszkańców - około 40 tysięcy.
Burmistrzem miasta od 1998 roku jest Arseniusz Finster.

Ciekawe zabytki to Bazylika Mniejsza, Brama Człuchowska, Ratusz. W Chojnicach znajduje się basen, stadion miejski, kręgielnia i kino.

Na spacer warto wybrać się na Stary Rynek oraz do Parku 1000-lecia.

W pobliżu miasta znajdują się piękne lasy i jeziora (największe: Jezioro Charzykowskie). Jest wiele znanych miejscowości turystycznych (Charzykowy, Swornegacie). W okolicy Chojnic przepływa rzeka Brda.

Od 1995 roku w Chojnicach organizowana jest w Fosie Miejskiej: Noc Poetów.

Kod pocztowy: 89-600

Tablice rejestracyjne: GCH


Zatrzymanie włamywaczy samochodowych Drukuj Email
Wpisany przez KPP  |  10.02.16
Dariusz K., Leszek P., Piotr N. pod osłoną nocy z 3 na 4 czerwca br. włamali się do trzech samochodów stojących na osiedlowym parkingu przy ul. Młodzieżowej w Chojnicach. Z wnętrza ukradli radioodtwarzacze o łącznej wartości 950 zł. Długo nie cieszyli się łupem. Dwaj pierwsi zostali zatrzymani przez policjantów w bezpośrednim pościgu, trzeciego przywieziono do komendy wczoraj. Dzisiaj, 5 czerwca br., mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

4 czerwca br. około godziny 00.40 w nocy dyżurny chojnickiej komendy otrzymał informację, że ktoś włamuje się do fiata stojącego na osiedlowym parkingu przy ul. Młodzieżowej. Na miejsce skierował patrol Policji.

Funkcjonariusze dojeżdżając do parkingu zauważyli dwóch oddalających się z niego mężczyzn. Po krótkim pościgu zatrzymali 22-letniego Dariusza K. i 30-letniego Leszka P.

30-latek trzymał w ręku kamień, którego nie chciał odrzucić mimo ponawianych przez policjantów wezwań. Mężczyzna został obezwładniony. 22-latek - jak się okazało - w kieszeni bluzy miał dwa panele od samochodowych radioodtwarzaczy. Obaj zatrzymani byli pijani- Dariusz K. miał we krwi prawie 1,60 promila alkoholu, a jego kompan- ponad 2,1 promila alkoholu.

W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili, że we włamaniu brała udział jeszcze trzecia osoba. Piotr N. został zatrzymany wczoraj i przywieziony do chojnickiej komendy. Zabezpieczono u niego panel i dwa radioodtwarzacze.

Dzisiaj, 5 czerwca br., Piotr N., Dariusz K. i Leszek P. zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do trzech aut: nissana, fiata i opla.

Policjanci odzyskali skradziony sprzęt.

Chojniczanom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Reklama
Strona chojnice.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji funkcjonowania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.
Chojnice w katalogu Gwiazdor